Pôvodne malo ísť o zariadenie bytu bez stavebných úprav. Výnimočné miesto vyžaduje adekvátne riešenie, preto sme všetko zbúrali a vytvorili UFO interiér s posuvnou stenou, aký vo vesmíre zatiaľ neexistuje.
Bytový priestor sme prevzali v štádiu holobytu, ktorý stačilo zariadiť. Nám pôvodná dispozícia ani kvalita stavby nevyhovovala, celý priestor sme preto vyčistili až na nosné konštrukcie a urobili ešte raz a poriadne. Menili sme rozvody, elektroinštalácie, podlahovú skladbu aj priečky. Hľadanie dodávateľa posuvnej steny nebolo jednoduché a realizáciu nám predĺžilo takmer o rok.
Byt sme prevzali v štádiu holobytu bez parkiet a zariaďovacích predmetov. Stavba bola v pôvodnom stave zrealizovaná s nepresnosťami, podlahy a stropy boli natoľko krivé, že by ich bolo treba dorovnávať aj v prípade, že by sme dispozíciu nemenili. Pevná sadrokartónová priečka na fotografii ukazuje byt v pôvodnom stave, ešte s prerušeným výhľadom na Dunaj.
Po odstránení priečok sa priestor otvoril a hneď získal charakter, o ktorý nám išlo. Namiesto priemerne veľkej obývačky sme získali vzdušný denný priestor, ktorý svojou veľkosťou konkuruje bytom inej veľkostnej kategórie. Znásobený výhľad na Dunaj dal bytu inú atmosféru a pridanú hodnotu. A to sme len na začiatku prerábky.
Na podlahu sme navrhli liatu epoxidovú podlahu, ktorej krása vynikne, keď pôsobí jednoliato s minimom dilatačných škár. Pôvodný anhydridový poter mal dilatácie podľa pôvodných priečok a svojou krivosťou bránil korektnej aplikácii liatej podlahy, preto sme ho odstránili a poter zrealizovali nanovo. A konečne dokonale rovno.
Pôvodné elektro a vodoinštalačné rozvody neboli použiteľné, preto sme ich odstránili a zrealizovali podľa nového návrhu. Z podlahy trčí zväzok káblov, ktorý bude v posuvnej stene. Po odstránení pôvodnej skladby podlahy, poteru a izolácie, sme museli obe vrstvy urobiť nanovo a poriadne. Namiesto pôvodnej perlitovej izolácie sme použili izoláciu z tvrdeného podlahového polystyrénu.
Epoxidová liata podlaha sa musí aplikovať na dokonale rovný anhydridový poter. Práve kvôli nej sme museli všetok pôvodný poter aj izolácie odstrániť a vytvoriť nanovo. Vo výške pôvodného poteru boli na krajoch miestností veľké rozdiely, podlaha bola natoľko krivá, že keby sme ju chceli vyrovnať, nebolo by možné otvoriť vstupné dvere.
Po zrealizovaní stavebných úprav a rozvodov bolo všetko pripravené na montáž najdôležitejšieho prvku interiéru, ktorým je konštrukcia krídla posuvnej steny. Tvorí ju zváraná konštrukcia z jäklových profilov, ktorá bola zhotovená na stavbe. Posuvná stena sa bude pohybovať pomocou elektrického motora na koľajnici pod stropom.
Pre ušetrenie podlahovej plochy a čistotu detailov styku horizontálnych a vertikálnych konštrukcii sme všetky deliace priečky navrhli zo stolárskych výrobkov. Povrchová úprava dyhovaných častí nábytku je kartáčovaná a lakovaná brestová dýha v hrúbke 2,5 mm. Po montáži nábytku stačilo skompletovať sanitu a byt bol hotový.