Príprava pre nástenné klimatizačné jednotky má výhodu, že umožňuje použiť vnútorné jednotky akéhokoľvek výrobcu. Klimatizáciu je možné doriešiť dodatočne bez stavebných úprav a potrebné inštalácie sú ukryté v podomietkových krabiciach, takže nekazia vzhľad interiéru ani v prípade, ak ju majiteľ nanaištaluje.
Príprava pre nástenné klimatizácie je podomietková krabica, ktorá obsahuje prívod a odvod média na chladenie, komunikačný vodič, ktorý je pripojený do miesta vonkajšiej jednotky a hadicu pre odvod kondenzátu, ktorý je vyústený cez sifón do odpadového potrubia. Krabica má bielu pretierateľný kryt, ktorý nenarúša vzhľad interiéru a umožňuje dotatočne jednoduchú inštaláciu klimatizácie bez stavebných zásahov.
Odvod kondenzátu z vnútorných klimatizačných jednotiek do odpadového potrubia je potrebné viesť cez sifón, ktorý slúži pre zamedzenia prieniku zápachu z odpadového potrubia do vnútorných priestorov. Podomietkový sifón zasekaný do steny je ukrytý za dvierkami, ktoré treba umiestniť tak, aby bol sifón v prípade potreby dostupný. Táto situácia je vysoko nepravdepodobná.
Vonkajšiu časť klimatizácie je potrebné umiestniť do exteriéru alebo odvetraného priestoru. Vonkajšia jednotka umožňuje podľa typu pripojiť viacej vnútorných jednotiek. Elektrický prívod z rozvádzača sa ťahá iba do vonkajšej jednotky, každá vnútorná jednotka je s vonkajšou prepojená medeným prívodom a odvodom chladiacej zmesi a elektrickým komunikačným káblom. Väčšina moderných klimatizácii má v sebe tepelné čerpadlo a dokáže pomáhať vykurovať miestnosť.
Nástenné klimatizačné jednotky a niektoré stropné je možné ovládať infračerveným diaľkovým ovládačom, niektoré aj mobilným telefónom. Pomocou diaľkového ovládača je možné regulovať teplotu, rýchlosť vzduchu aj sklony lamiel, prípadne nastaviť prevádzkové režimy klimatizácie.
V dennej zóne sme navrhli stropy a väčšinu stien v bielej farbe, aby neznižovali celkovú svetelnosť interiéru a nechali vyniknúť prvky, na ktoré sme chceli upozorniť. Jedným z týchto akcentov je stena za televízorom, ktorú sme dali do tyrkysovej farby. Tyrkysová stena bielo-drevený interiér oživila a stal sa z nej charakteristický prvok dennej časti.
Bielu kuchyňu so vstavanými spotrebičmi sme navrhli v jednej rovine s dverami do spálne. Vo vysokej časti kuchyne je okrem úložných priestorov aj skrinka na multimédia, ktorá chráni hifi komponenty pred prachom. Nerezová kuchynská roleta ukrýva priestor pre malé spotrebiče a predmety, ktoré je potrebné mať počas varenia poruke, ale nie na očiach.
V priestore dennej časti sme navrhli tri druhy svetiel, ktoré umožňujú meniť osvetlenie podľa nárokov na svetlo. Bodové lampy v sádrokartóne tvoria tiene a robia náladové osvetlenie. Intenzitu závesných lustrov je možné regulovať. Menšie závesné lampy nad kuchynskou linkou zabezpečujú dostatok osvetlenia pre prácu v kuchyni.